Kam v Karlových Varech vyrazit na výlet

Rozhledna Diana (547 m n. m.)

Věž, která se tyčí nad Grandhotelem Pupp na Výšině přátelství, byla postavena roku 1914. Cestu k věži si můžete vybrat, jedna cesta vade po lesních stezkách nebo lanovkou, která je v provozu krom ledna pořád. Při přízni počasí je vidět až 70 km daleko.V okolí rozhledny je několik dalších lesních cest a můžete dojít například k Jelenímu skoku nebo k vyhlídce Karla IV.

Goethova vyhlídka (638 m n. m.)

K rozhledně Vás přiblíží autobus číslo 8, ze zastávky Hůrky, autobus má přibližně hodinové intervaly.  A dál musíte dojít pěšky nebo  na kole, k rozhledně je možné dojed i autem. Do okolí se můžete rozhlédnout po tom, co zvládnete 165 schodů a vystoupáte do výšky 34 m. Pokud s budete držet Gogolovy stezky, dojdete ke Třem křížům.


Vyhlídka Karla IV. (514 m n. m.)

Vyhlídka pochází z roku 1877. k rozhledne se dostanete lanovkou od Grandhotelu Pupp, můžete vystoupit na zastávce jelení skok anebo dojedete až na stanici Diana a k vyhlídce dojdete. Lesní cesty lemují ukazatelé a altánky k odpočinku. Rozhledna má neomezený přístup. Před krásným výhledem však musíte vystoupat přez 70 schodů.

 Jelení skok


Socha kamzíka, který stojí na skále a hledí na město je pro Karlovy Vary stejným symbolem jako lázeňství, minerální vody, oplaty a Becherovka. Ke skále s kamzíkem se dostanete lanovkou od Grandhotelu Pupp a nebo pěšky ze stejného místa, cestou potkáte ukazatele, které Vás na vyhlídku dovedou.

Tři kříže

 Kříže zde byly postaveny jako symbol rekatolizace ve městě a okolí. Pověsti ale praví odlišný příběh, na místě, kde stojí tři kříže byli násilně zabiti tři bratři, kříže na tomto místě symbolizují jejich smrt. Spojte výlety i procházkou po karlovarských kolonádách, kde budete obdivovat malebnost krásného lázeňského města.