Výlety do okolí Karlových Varů

Dalovice

Do Dalovic se můžete vydat MHD, vlakem a nebo na kole. Podél koryta řeky Ohře vede cyklosteska, která Vás dovede až k náměstí v Dalovicích. Co můžete v Dalovicích vidět:

  • Novorenesanční zámek
  • Novorománská kaple Panny Marie Těšitelky
  • Chráněný dub,který je 800 let chráněný a v obvodu měří 17 metrů
  • Pomník německého básníka Theodora Körnera

Svatošské skály

Skály se nachází v údolí řeky ohře mezi Loktem a Karlovými Vary. Žulové skály vytváří podivuhodné útvary. Svatošskými skalami vede naučná stezka, která vede mezi Loktem nad Ohří karlovarským Doubím, stezka je asi 10 km dlouhá a cestou potkáte 12 zastávek s informacemi o archeologii, geologii, botanice a historie. Svatošské skály jsou od roku 1993 vyhlášeny národní památkou.

Loket nad Ohří


Město založené ve 13. století, které se chlubí gotickým hradem. Z lokotského hradu vyjížděl karel IV. na hony a podle pověstí našlo jeho vojsko 1. karlovarský pramen.
Město je vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Hvězdárna Hůrky

Hvězdárnu najdete na okraji Karlových Varů v obci Hůrky. Je otevřená od ledna do prosince. Krom zkoumání noční oblohy hvězdárna pořádá různé druhy přednášek o astrologii, kroužků pro děti.

Ostrov nad Ohří

sto Ostrov nad Ohří naleznete na cestě z Karlových Varů do Jáchymova. Město je zajímavé svými historickými památkami, které jsou stavěny v románském, gotickém a renesančním stylu. Mezi nejzajímavější místa v Ostrově nad Ohří patří krásný zámek, ve kterém najdete galerii umění, poté se můžete projít a odpočinout si v zámeckém parku. Na starém náměstí naleznete historickou Radnici.

Další zajímavá místa jsou : Kostel sv. Jakuba Většího, Kostel sv. Michaela, Kaple Panny Marie Einsiedelnské, Pohřební kaple Sasko-Lauenburských vévodů.