Lázeňská léčba a wellness pobyty

O Vyváženost lázeňské terapie se zasloužilo mnoho významných lékařů, nejvíce však Jean de Carro a David Becher. Léčba obsahuje různé druhy procedur, speciální stravování, příjemné procházky po lázeňských kolonádách a lázeňských lesních cestách, samozdřejmě se sem zahrnuje i pití lázeňských vod přímo od pramenů.

Lázeňská léčba

Karlovarská lázeňská léčba se skládá hlavně z procedur, které používají hlavně minerální prameny. Při příjezdu do lázní Vás čeká nejprve lékařská prohlídka, kterou provede lázeňský lékař a připravý pro Vás ideální plán léčebných procedur. Aby léčba působila správně, musí se pevně dodržovat lázeňské procedůry a nejideálnější doba pobytu jsou minimálně 3 týdny.

Lázeňskou léčbu můžeme rozdělit do více skupin

 

Ambulatní lázeňská léčba

Pacient na procedury dochází podle předepsaného harmonogramu od lékaře. Tato léčba je kompletně hrazena pojišťovnou. Předepisuje se nejvíce po úrazech, po operacích i chronických nemocech. Léčba většinou obnáší 10 procedur.

Komplexní lázeňská péče

Tuto léčbu předepisuje pacientovi lékař - specialista, který odešle lékařskou zprávu s návrhem na komplexní léčbu na odpovídající pojišťovnu, ta zašle dokumenty do některého sanatoria, které Vám do 5 dnů před nástupem zašle podrobné informace o lázeňské    léčbě. Pojišťovna hradí tuto péči + ubytování a stravování pouze na standartní péči. Nástup do sanatoria je od 1. měsíce - do    3.měsíce od předepsání lékařem.

Příspěvková lázeňská léčba

Tuto léčbu navrhuje také ošetřující lékař, který zašle dokumenty pojišťovně, kde revizní lékař rozhodne o schválení. Pojišťovna pak zasílá dokumenty přímo pacientovi, který si sám vybere sanatorium a sám si domluví den nástupu, ten ale nesmí být však po době 6 měsíců od doby vystavení dokumentů. Lázeňskou péči a léčbu hradí pojišťovna, pacient si sám vybírá a hradí stravování a ubytování. Léčba trvá 21 - 28 dní.

Wellness terapie


Tuto formu léčby si vybírá zákazník sám podle jeho libosti, můžete si objednat lázeňskou terapii podle svého přání. zde si taky můžete vybrat dobu pobytu - víkendový welness pobyt nebo balíček pobytu na 1 týden. Čas který strávíte v sanatoriu je jen na Vás. Uvolněte svoje tělo v sauně, whirpool nebo perličkové koupely.... V rukou odborníků dostanete uvolňující masáže, relaxační koupele, hřejivé zábaly.