Sportovní a rekreační zařízení Karlovy Vary

Golf

pokud jste milovníky golfu, tak v Karlových Varech jste na správném místě. Nachází se zde veljký výběr golfových hřišť.

Golf & Racing Club Karlovy Vary

Tento golfový klub je součástí známého dostihového závodiště. Golfové hřiště je má 18 jamek z 9 odpališti. řiště bylo vytvořeno uprostřed dostihového závodiště. Projekt byl jedinečně zpracován tak, že z každého odpaliště pálí golfista 2x, ale míček směřuje pokaždé na jiný green. Hřiště je ideální pro konání turnajů nižší a střední kategorie. Zahrají si tu i golfisté bez zelené karty v doprovodu osoby s handicapem nižším než 54, nebo golfového trenéra.

Golf Resort Karlovy Vary

Resort je jedním z nejstarších areálů nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Rozkládá se pouhých 5 km od centra Karlových Varů. V nedávné době proběhla rekonstrukce celého hřiště a stavba klubovny. Na hřišti se pořádají významné evropské turnaje. Jednou do měsíce se tu konají i klubová klání. Po turnaji nebo tréninku si mohou golfisté dopřát odpočinek v relaxačním centru a využít dalších nabízených služeb.

Další výpis golfových hřišť v okolí Karlových Varů.

Golf Resort Karlovy Vary, Golf Club Sokolov, Golf Resort Františkovy Lázně, Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Resort Astoria Cihelny.

 Závodiště Karlovy Vary

Na konci 19. století prožívalo lázeňské město Karlovy Vary ve své historii zatím svůj největší rozkvět. Život i provoz lázní byl přizpůsoben největšímu pohodlí lázeňských hostů, kteří sem přijížděli prakticky z celého světa. Bylo proto jen otázkou času, kdy k pobavení lázeňských hostů vznikne v Karlových Varech také dostihové závodiště.

Prvním impulsem bylo založení jezdeckého klubu v Karlových Varech, který v roce 1894 navázal styky s jezdeckými kluby v Praze a ve Vídni. Od tohoto okamžiku začal karlovarský jezdecký klub provozovat mnohé aktivity, jež dopomohly k vybudování závodiště.

Stavba dostihové dráhy, postupně realizovaná podle projektů vídeňského architekta Alfréda Bayera ve spolupráci s inspektorem dostihových drah H. Slavkovským, byla 30. června 1899 za velkého zájmu veřejnosti slavnostně předána Českému jezdeckému klubu.

V dalších obdobích se na závodišti střídala období lesku a úpadku, v roce 1939 byla dostihová dráha dokonce uzavřena a sloužila jako vojenské cvičiště. V roce 1946 bylo závodiště slavnostně otevřeno Jockey Clubem a udrželo se až do roku 1989.

Závodiště se nesmazatelně vtisklo do koloritu Karlových Varů a tvoří nedílnou součást jejich historie. Na jeho půdě často pobývali významní představitelé z řad šlechty a měšťanstva, ale i osobnosti z politického a kulturního života.

SOUČASNOST

V lednu 1996 byla založena akciová společnost Karlovarské závodiště. Cílem společnosti bylo zušlechtit městem dlouhodobě pronajatý areál závodiště, pořádat zde dostihy nejvyšší sportovní úrovně a organizovat v areálu i jiné než sportovní akce.V roce 2003 všechny tyto činnosti a správu celého areálu převzala od Karlovarského závodiště a.s. společnost CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o..

Zdroj : CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o.

 Koupaliště Rolava

Jedná se o přírodní koupúaliště v karlovarské čtvrti Rybáře. V areálu jsou tenisové kurty, okruh pro on-line brusle, lezecká stěna, tobogán, WC, sprchy, občerstvení, dětský koutek. Vstup je volný.

Kryté bazány

Balneocentrum MERCEDES, Bazén Lázně V, Lázně III

Venkovní bazén

Hotel Thermal

 Tenis

TJ Gejzírpark, Tenisový klub Lokomotiva, Sportcentrum Imperial, Ricochet Sportcentrum

Bowling

Four Bowl Karlovy Vary, Naděžda Pařilová, Biliard club - vinárna a další.

Adrenalinivé sport

 parašutistické tandemové seskoky, Bungee jumping, Paintball klub Karlovy Vary, Magnum Karlovy Vary

https://www.karlovy-vary.cz